на главную / о проекте / контакты / запомнить сайт / ссылки Лучшие вакансии: Наборщик текстов на дому, Service, Менеджер по работе с клиентами, Сборщик ручек. Работа на дому , Technology, Marketing, система очистных сооружений, Требуются сборщики ручек на дому , Наборщик текста, Уборщица на склад

Информация о вакансии

ID#55209 от 24 May 2012
C++ Programmer
Зарплата: обсуждается

редактировать  |  удалить
Работодатель Electronic Arts (Taganrog office)
Работа в городе Ростов-на-Дону
Направление IT технологии и Интернет
Образование не имеет значения
Опыт работы не имеет значения
Занятость Полная
О вакансии:
Main objective of the job
Development of prototype applications and games, the addition of new functionality and content, porting existing games to different platforms
Требования:
Required:
- Experience with C / C + + (1-2 years and above)
- Understanding the technology of software development and functioning of modern operating systems
- Knowledge of English at the level of reading of technical literature
Обязанности:
Nice to have
- Objective C, Java and / or C #, platform. NET
- Experience in developing applications for Windows, MacOS and / or Linux
- Skills to use bug tracking systems, version control systems
- Experience with mobile platforms: Android, XNA, iOS, Symbian, Bada, Maemo, WebOS, J2ME, Windows Mobile
- Technology: OpenGL, OpenGL ES - Knowledge of Flash / ActionScript, JavaScript
- Experience with Ant / NAnt / Python

Условия работы:
To find out more about EA, please visit our career website: www.jobs.ea.com. If you need further details, please contact us at jobs-tag@ea.com.
Контактное лицо: Electronic Arts (Taganrog office)
Телефон: +7(8634)36-28-74